V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

• Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Apostoł Filip, pragnący zobaczyć Boga, wyraża odwieczne pragnienie ludzi. Jest to tęsknota za tym, żeby zobaczyć ukrytego Boga. To dlatego jest na świecie tak wiele religii… Odpowiedział mu Jezus: Tak dawno jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca.
  • Serdecznie dziękujemy paniom: Ewie, Irenie i Feliksie za posprzątaniu kościoła, abyśmy mogli się dzisiaj modlić w godnych warunkach. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Spółdzielczej 3 z kl. V.
  • Od dłuższego czasu przy sprzątaniu kościoła korzystamy z nowego odkurzacza firmy karcher, który jest bardzo pomocny przy tych pracach. Za ufundowanie tego odkurzacza serdecznie dziękujemy Pani Ewie Supernak. Bóg zapłać.
  • Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dziel miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii coronawirusa.
  • W minionym tygodniu wokół kościoła została posiana trawa. Staramy się, aby otoczenie kościoła było zadbane. Za prace porządkowe serdecznie dziękujemy Paniom: Ewie i Irenie oraz Panu Adamowi.
  • Serdecznie dziękujemy także Panom: Markowi i Szczepanowi za prace w minionym tygodniu przy kościele.
  • Od wejścia do nowej świątyni czekaliśmy także na nowe stacje Drogi Krzyżowej. Od środy wiszą już na ścianach naszego kościoła. Są to płaskorzeźby z drzewa lipowego, wykonane ręcznie, co dodaje im wartości artystycznej bo większość rzeźbiarzy wspomaga się dzisiaj narzędziami elektrycznymi. W każdą stację Drogi Krzyżowej wkomponowany jest krzyżyk z drewna oliwkowego. W krzyżykach znajdują się kamyki z miejsc, po których szedł Pan Jezus w czasie swojej męki. Relikwie te ofiarowała nam Custodia Ziemi Świętej. Same stacje wykonał Pan Krzysztof Madoń, znany artysta rzeźby sakralnej, nagrodzony także wieloma nagrodami. Pragnę także serdecznie podziękować wszystkim fundatorom. Jest to piękny dar dla naszej świątyni, ale także pamiątka wiary dla przyszłych pokoleń. Gdy sytuacja zewnętrzna się wyklaruje, dokonamy poświęcenia Drogi Krzyżowej oraz podziękujemy fundatorom.
  • W związku z epidemią coronawirusa, zmieniony został w naszej parafii termin uroczystości I Komunii św. Jeżeli nie przeszkodzą nowe okoliczności, to dzieci przystąpią po raz pierwszy w pełni do stołu Eucharystii w niedzielę 20 września.
  • Odwołane zostało także wyznaczone na maj bierzmowanie naszej młodzieży. Nowy termin bierzmowania zostanie odpowiednio wcześniej podany do wiadomości.