Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Znane w całym świecie i zatwierdzone przez Kościół w 1930 roku objawienia fatimskie rozpoczęły się adoracją Trójcy Świętej, której Anioł nauczył pastuszków: „Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję, ofiaruje Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego, Jezusa Chrystusa, obecnego na ołtarzach całego świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników”.
  • Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Jesionowej 6 z kl. I za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 6 z kl. II.
  • W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msza św. z procesją o godz. 10.00. Trasa procesji taka, jak zawsze: ul. Ogrodowa, ul. Leśna, ul. Wyzwolenia, ul. Spółdzielcza i ul. Częstochowska. Bardzo proszę, abyśmy licznie uczestniczyli w tej Mszy św. i procesji eucharystycznej. Niech to będzie także nasze dziękczynienie za to, że nasze życie wraca do normalności i pandemia zdaje się być coraz bardziej opanowania, a przecież o to modliliśmy się od początku tego trudnego czasu. Uczestnicząc w procesji zachowajmy odpowiedni dystans: przynajmniej 1,5 – m. Możemy też na zewnątrz zachować maseczkę. Proszę o wystawienie w oknach naszych domów i mieszkań obrazów religijnych. Niech to będzie nasze wyznanie wiary wobec Boga i ludzie, że to mieszkanie katolickiej rodziny. Proszę również, abyśmy pomogli w przygotowaniu ołtarzy eucharystycznych. Wiemy, że każdego roku przygotowują je te same osoby, ale często są to już osoby starsze i przydałaby się pomoc kogoś młodszego. Proszę, abyśmy pomogli w przygotowaniu ołtarza przy naszej szkole podstawowej. 
  • W ciagu tygodnia w Oktawie, Nabożeństwo Czerwcowe i procesja po Mszy św. 
  • Serdecznie dziękujemy Panu Błażejowi za skoszenie trawy wokół kościoła. Trzeba na to poświecić kilka godzin. Bóg zapłać za tę pracę. Dziękujemy także Panu Błażejowi za prace w kościele w minionym tygodniu. Bóg zapłać także za prace porządkowe wokół kościoła. Pragnę także podziękować Paniom za prace porządkowe wokół kościoła i przy plebanii. Wszystko to wymaga trudu i czasu jaki ofiarujemy. Dziękuję za troskę o wygląd naszej parafialnej świątyni i jej otoczenia.