Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2021

• W tym roku w tę uroczystość Trzech Króli szczególnie modlimy się i chcemy wesprzeć naszymi ofiarami najmłodszych Maasajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać ani pisać. Maasaje mówią językiem maa, zaś w Tanzanii językami oficjalnymi są suahili i angielski. Nauka tych języków jest wielkim wyzwaniem dla Maasajów, a klasy szkolne są przepełnione.
    Dzieci te bardzo często nie są objęte opieką lekarską. Potrzeba im również studni, żeby dzieci miały dostęp do czystej wody. Od tej brudnej często poważnie chorują. Dzisiejsza taca przeznaczona jest właśnie na ten cel.
  • Możemy jeszcze dzisiaj wpisać na listę swój adres do wizyty kolędowej. W tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie ze względu na zdrowie naszych rodzin i obowiązujące obostrzenia.Wiem, że w wielu parafiach zaprasza się wiernych do kościoła blokami, ulicami tak, jak przewidziana była kolęda na wspólną modlitwę i błogosławieństwo. Nie będę tego robił z tych samy racji z jakich odwołana jest kolęda. W uroczystość Trzech Króli i w Niedzielę Chrztu Pańskiego proszę, aby przynieść ze sobą w słoiczku lub buteleczce wodę do poświecenia, dla siebie, dla sąsiadów. Będzie też możliwość zabrania poświęconej wody z kościoła. Proszę, abyśmy w jednym z najbliższych dni zebrali się z całą rodziną. Przygotowali na stole zapaloną świecę, krzyżyk, wodę i kropidełko do poświęcenia mieszkania. Zaśpiewamy wspólnie kolędę, ucałujemy krzyżyk, odmówimy modlitwę Ojcze nasz w intencji naszej rodziny, Pod Twoją obronę za Kościół i o pokój na świecie oraz pomodlimy się za naszych zmarłych. Pokropienie święconą wodą naszych mieszkań i modlitwa o błogosławieństwo w nowym roku będzie religijnym aktem oddania naszych rodzin i tego co posiadamy w opiekę Miłosiernemu Bogu na rozpoczynający się Rok Pański 2021. Po wspólnej modlitwie drzwi naszych domów oznaczymy literami C + M + B oraz cyframi bieżącego roku 2021. Kolęda jest też tradycyjnie okazją do złożenia ofiary na potrzeby parafii. W naszej parafii od kilku już lat ofiary te przeznaczamy na budowę naszego kościoła. Jeżeli mamy takie życzenie i taką możliwość możemy taką ofiarę w kopercie złożyć na tacę. Pomoże nam to w planowanych na ten nowy rok pracach.
  • Ze stolika przed ołtarzem zabierzmy poświęconą kredę. Są również pamiątkowe obrazki kolędowe przygotowane specjalnie na ten rok. Proszę, aby zabrać dla swojej rodziny, ewentualnie dla sąsiadów lub znajomych, jeśli wiemy że nie będzie ich w kościele i chętnie ten obrazek przyjmą. Na odwrocie obrazka znajduje się obrzęd naszej rodzinnej kolędy na ten rok.
  • Otrzymaliśmy w prezencie płytę DVD z filmem fabularnym o objawieniach w Lourdes. Zachęcam, abyśmy sobie przypomnieli o tym ważnym objawieniu prywatnym.