Niedziela palmowa – 14.04.2019r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.  To nie tylko pamiątka, lecz także żywe uczestnictwo w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa i okazja do towarzyszenia Mu w tych zbawczych wydarzeniach. – W czasie Triduum Paschalnego gromadzimy się na nabożeństwa o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachowajmy także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę. Ofiary składane w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi św. Jeżeli jest to możliwe, postarajmy się w dniach Triduum Paschalnego uczestniczyć w nabożeństwach liturgicznych, bo przecież to największe chrześcijańskie Święta.
  • Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Wyzwolenia 6 z kl. III za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Prosimy, aby na Święta przygotowali kaplicę mieszkańcy z ul. Wyzwolenia 6 z kl. IV. Będzie to można zrobić po godz. 13.00. 
  • Przy chrzcielnicy jak co roku znajduje się kosz, do którego możemy składać produkty na paczki świąteczne. Niech ten dar będzie naszą wielkopostną jałmużną.
  • Możemy dzisiaj nabyć chlebek miłości, który powinien się znaleźć w koszyczku ze święconką. Przekazując 5 zł. na ten cel pomagamy w działalności naszej diecezjalnej Caritas. 
  • Możemy jeszcze skorzystać z Sakramentu Pojednania w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.15 
  • Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w miniony piątek uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękuję za modlitwę za siebie i za tych, którzy tej modlitwy potrzebują. Szczególnie tej modlitwy potrzebuje nasza Ojczyzna. Bóg zapłać.