Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Uroczystość Chrztu Pańskiego jest dla nas przypomnieniem naszego Chrztu, naszego zanurzenia w Chrystusie. Jest przypomnieniem, że i my zostaliśmy uznani przez Ojca za umiłowane dzieci, że i w nas Bóg Ojciec ma upodobanie. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły.
  • Niestety nie zgłosił się nie do sprzątania z ul. Częstochowskiej 12 z kl. V. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Częstochowska 12 z kl. VI.
  • Uroczystość Objawienia Pańskiego i dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego przeżywamy w nasze parafii, jako dni kolędy rodzinnej. W prawej nawie kościoła jest naczynie z wodą święconą. Możemy też zabrać do domu pamiątkowy obrazek kolędowy. Na odwrocie obrazka mamy podpowiedź, jaki przebieg ma mieć nasze rodzinne spotkanie kolędowe. Proszę, abyśmy w jednym z najbliższych dni zebrali się z całą rodziną. Przygotowali na stole zapaloną świecę, krzyżyk, wodę i kropidełko do poświęcenia mieszkania. Zaśpiewamy wspólnie kolędę, ucałujemy krzyżyk, odmówimy modlitwę Ojcze nasz w intencji naszej rodziny, Pod Twoją obronę za Kościół i o pokój na świecie oraz pomodlimy się za naszych zmarłych. Pokropienie święconą wodą naszych mieszkań i modlitwa o błogosławieństwo w nowym roku będzie religijnym aktem oddania naszych rodzin i tego co posiadamy w opiekę Miłosiernemu Bogu na rozpoczynający się Rok Pański 2021. Po wspólnej modlitwie drzwi naszych domów oznaczymy literami C + M + B oraz cyframi bieżącego roku 2021. Kolęda jest też tradycyjnie okazją do złożenia ofiary na potrzeby parafii. W naszej parafii od kilku już lat ofiary te przeznaczamy na budowę naszego kościoła. Jeżeli mamy takie życzenie i taką możliwość możemy taką ofiarę w kopercie złożyć na tacę. Pomoże nam to w planowanych na ten nowy rok pracach. Ofiary na kościół można także wpłacać na konto parafialne. Jest ono zamieszczone w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  • Zmienione zostają od nowego roku dni naszych comiesięcznych nabożeństw do św. Maksymiliana i św. Józefa. Nabożeństwo do naszego patrona św. Maksymiliana będzie zawsze w drugi poniedziałek miesiąca, a Nabożeństwo do do św. Józefa w trzeci piątek miesiąca.