II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  1. Ewangelista Łukasz prowadzi nas dzisiaj na Górę Tabor, gdzie Chrystus przemienił się na oczach Piotra, Jakuba i Jana. Ukazał im swą chwałę, by umocnić ich na trudy apostolskie, cierpienia i prześladowań. W tajemnicy Przemienienia Pan umacnia i nas. Nadaje naszemu życiu nową perspektywę i światło. W tę niedzielę otaczamy naszą modlitwą i wspieramy ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię, zdobywając świat dla Chrystusa. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z tymi, których Pan powołał na misyjne drogi. 
  2. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Wyzwolenia 4 z kl. II za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii. Bóg zapłać także za złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy z ul. Wyzwolenia 4 z kl. III. 
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci w 2020 r. przystąpią do I komunii św.  
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży, która w 2020 r. przystąpi do S. Bierzmowania. 
  5. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. 
  6. W czwartek 21 marca o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp.  Mirosławy Małota, mamy byłego proboszcza tej parafii Ks. Jerzego Małoty. Ceremonia pogrzebowa sprawowana będzie w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkowicach, a pochówek na cmentarzu w Grodźcu. Osoby, które chcą wziąć udział w tym pogrzebie, a nie mają własnych środków lokomocji, proszę aby zgłaszały się do zakrystii. Zorganizujemy wspólny wyjazd. 
  7. Przed kościołami zbierane są dzisiaj ofiary na kościoły misyjne. 
  8. W najbliższą niedzielę rozpoczynają się nasze wielkopostne rekolekcje. Proszę, abyśmy już dzisiaj zaplanowali nasz udział w rekolekcjach. 
  9. Przy chrzcielnicy jak co roku znajduje się kosz, do którego możemy składać produkty na paczki świąteczne. Niech ten dar będzie naszą wielkopostną jałmużną.