II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

• Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką osobno. Tam przemienił się wobec nich…Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Panie, dobrze, że tu jesteśmy… Wielki Post jest czasem abyśmy zakosztowali i doświadczyli, że dobrze nam z Nim być, jest czasem budzenia tęsknoty za Bogiem.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. VIII, za przygotowanie kościoła dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowej 9 z kl. IX.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Sa to także dni rekolekcyjne dla dzieci ze SP – 3 i uczniów z Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego. Bardzo proszę, abyśmy już dzisiaj zaplanowali swój udział w rekolekcjach.
  • Prosimy o włączenie się do modlitwy o powołania do kapłaństwa. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.
  • Za prace przy kościele dziękujemy serdecznie panom: Władysławowi, Markowi, Mieczysławowi, Szczepanowi.