II Niedziela po narodzeniu Pańskim – 03.01.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Słyszymy dzisiaj jeszcze raz dobrze znany fragment Prologu z Ewangelii według św. Jana, w którym przez Słowo Wcielone Bóg odkrywa prawdę o sobie. Św. Augustyn wypowiadając się o janowym Prologu mawiał, że: „powinien on być wpisany złotymi literami i umieszczony w kościołach na poczesnym miejscu”, takie jest bowiem jego bogactwo i znaczenie dla wiary chrześcijańskiej.
  • W środę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła, wody.
  • Możemy jeszcze dzisiaj wpisać na listę swój adres do wizyty kolędowej. W tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie ze względu na zdrowie naszych rodzin i obowiązujące obostrzenia.Wiem, że w wielu parafiach zaprasza się wiernych do kościoła blokami, ulicami tak, jak przewidziana była kolęda na wspólną modlitwę i błogosławieństwo. Nie będę tego robił z tych samy racji z jakich odwołana jest kolęda. W uroczystość Trzech Króli i w Niedzielę Chrztu Pańskiego proszę, aby przynieść ze sobą w słoiczku lub buteleczce wodę do poświecenia, dla siebie, dla sąsiadów. Będzie też możliwość zabrania poświęconej wody z kościoła. Proszę, abyśmy w jednym z najbliższych dni zebrali się z całą rodziną. Przygotowali na stole zapaloną świecę, krzyżyk, wodę i kropidełko do poświęcenia mieszkania. Zaśpiewamy wspólnie kolędę, ucałujemy krzyżyk, odmówimy modlitwę Ojcze nasz w intencji naszej rodziny, Pod Twoją obronę za Kościół i o pokój na świecie oraz pomodlimy się za naszych zmarłych. Pokropienie święconą wodą naszych mieszkań i modlitwa o błogosławieństwo w nowym roku będzie religijnym aktem oddania naszych rodzin i tego co posiadamy w opiekę Miłosiernemu Bogu na rozpoczynający się Rok Pański 2021. Po wspólnej modlitwie drzwi naszych domów oznaczymy literami C + M + B oraz cyframi bieżącego roku 2021. Kolęda jest też tradycyjnie okazją do złożenia ofiary na potrzeby parafii. W naszej parafii od kilku już lat ofiary te przeznaczamy na budowę naszego kościoła. Jeżeli mamy takie życzenie i taką możliwość możemy taką ofiarę w kopercie złożyć na tacę. Pomoże nam to w planowanych na ten nowy rok pracach.
  • Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia.